Imbir i jego Moc

Imbir i jego Moc

Imbir

pomaga w problemach trawiennych, nudnościach i niwelowaniu bólu. Imbir może być spożywany świeży, sproszkowany, jako suszona przyprawa, w postaci soku lub oleju.
Kilka powodów, dla których warto zacząć stosować imbir!!!
1. Problemy z trawieniem
W imbirze znajdują się struktury fenolowe, które pobudzają proces trawienia, jak i zwiększają wydzielanie śliny i żółci, Pokarmy i płyny poruszaja się w przewodzie pokarmowym bardziej płynnie. Wzmacniają absorpcję substancji odżywczych, zmniejszając stan zapalny i podrażnienie przewodu pokarmowego. Zapobiegają zaparciom, niestrawnościom, wzdęciom i skurczom poprzez opróżnianie żołądka. Wystarczy tylko 1,2 g imbiru przed posiłkiem, a niestrawności mogą zmniejszyć się nawet o 50%!
2. Nudności
Picie herbaty z imbiru lub spożywanie surowego imbiru jest domowym środkiem na nudności. Sprawdza się podczas chemioterapii i ciąży.
3. Ból
Imbir może skutecznie złagodzić ból powodowany przez miesiączki. . Spożywanie imbiru codziennie może zmniejszyć bóle mięśni nawet o 25%.
4. Zapalenie kości i stawów
Ludzie, którzy spożywali ekstrakt imbiru odczuwali znacznie mniejszy ból i nie potrzebowali już tylu środków przeciwbólowych.
5. Chorzy na cukrzycę typu 2,
Tylko 2 gramy imbiru dziennie może obniżyć poziom cukru we krwi natychmiastowo .
6. Choroby serca
Spożywanie imbiru może obniżyć ryzyko rozwoju chorób serca nawet o 10%!
7. Poziom cholesterolu
Spożywanie 3 g sproszkowanego imbiru dziennie, powoduje obniżenie poziomu cholesterolu.
8. Właściwości antynowotworowe
Substancja Gingerol, pomaga w leczeniu wielu rodzajów nowotworów. 2 g ekstraktu imbirowego dziennie znacznie zmniejsza prozapalne cząsteczki sygnałowe w okrężnicy.
9. Funkcjonowanie mózgu
Stres i przewlekłe stan zapalne to 2 czynniki, które przyspieszaja procesy starzenia się i stają się główną siłą napędową choroby Alzheimera. Przeciwutleniacze i czynne związki biologicznie zawarte w imbirze mogą hamować reakcje zapalne w mózgu.
10. Ekstrakt imbiru, może poprawić czas reakcji i pamięć.

Dodaj komentarz